Połączenia telefoniczne i internet mobilny w Dominikanie

Często Państwo pytacie o możliwości korzystania z internetu/kart sim na wyspie, aby obniżyć koszty połączeń do Polski i mieć stały dostęp do sieci.

W większości hoteli mają Państwo do dyspozycji darmowy internet, jednak jego jakość często pozostawia wiele do życzenia. 

Będąc już na miejscu mogą Państwo zakupić internet lokalny do smartfonów. I jest to bardzo korzystna i łatwa opcja.
Praktycznie z każdego hotelu (lub sprzed bramy hotelowej – informacja w recepcji) regionu Punta Cana (Cabeza de Toro, Bavaro, Arena Gorda, Uvero Alto) jeździ darmowy (darmowy w momencie pisania tego postu) bus do centrum handlowego San Juan Shopping Center. Tam znajduje się punkt m.in. Orange. Wystarczy zakupić kartę sim za 100 peso (ok.8 PLN) i doładować ją określoną kwotą. Są różne pakiety. Np. za 150 pesos (ok. 12 PLN) otrzymuje się 500 MB na 7 dni. Aby aktywować pakiet wystarczy poprosić obsługę punktu sprzedaży lub wybrać #100# . Następnie wybrać “3. Paqueticos” , “1. Compra de Paquetico”, “1.Internet Movil” i wybrany pakiet. Można również zakupić kartę innej konkurencyjnej firmy – Claro (również znajduje się punkt sprzedaży). Jakość i ceny obu największych operatorów jest porównywalna. 
Zawsze do zakupu karty sim wymagany jest paszport.

Warto zainstalować sobie w telefonie aplikacje WhatsApp lub Viber, które są tu bardzo popularne i przydatne. Z nami Państwo również możecie się kontaktować w ten sposób.

P.S. Gdyby ktoś chciał się kontaktować telefonicznie ,a nie przez internet – koszt rozmowy tradycyjnej z dominikańskiego numeru do Polski to 25 peso/minuta (ok. 2 PLN).

Michał Pyszniak

właściciel Rico Travel

Tagged , ,